| نویسنده : ابوالفضل علی خواه

راهنمای خرید لوازم کاربردی در آشپزخانه

یکی از مهم‌ترین قسمت هر خانه‌ای آشپزخانه ی آن است که افراد خانواده به خصوص مادر و کدبانوی خانه ساعت‌های زیادی را در آن می گذراند. به همین دلیل به آشپزخانه عنوان قلب خانه را می دهند. لذا برای راهنمای خرید لوازم آشپزخانه و معرفی وسایل کاربردی آشپزخانه نکاتی را به شما یادآور می شویم. یکی از مسائلی که حتما باید مدنظر داشت این است که در خرید وسایل، هم ابعاد آشپزخانه و هم سرمایه ی موجود را در نظر داشت.

البته توجه کنید که راحتی استفاده از وسایل آشپزخانه نیز بسیار مهم است که در هنگام خرید باید به آن توجه کرد. مساله ی دیگری که باید به آن توجه کرد این است که معمولا هنگام خرید هیجان زده عمل می‌کنیم و بسیاری از وسایل را میخریم، اما مدت‌ها از آن استفاده نمی کنیم و بسیاری از وسایل که در هنگام خرید ضروری  به نظر نمی آیند ولی در واقع  بسیار پرکاربرد می باشند را نمی خریم. به همین جهت در این نوشته سعی داریم وسایل و ابزارهای ضروری که به صورت روزانه مورد نیاز هستند را به شما معرفی کرده و نکته هایی که در خرید هر کدام از آن‌ها باید مورد توجه قرار گیرد  را به صورت مختصر بازگو کنیم.

سرویس قابلمه کاربردی

 مهمترین وسیله ای که در راهنمای خرید لوازم کاربردی در آشپزخانه به شما معرفی می کنیم، ظروف پخت و پز در آشپزخانه هستند. سرویس قابلمه از مهمترین وسایل پخت و پز می باشد که تقریبا هر روز چند بار با آن‌ها سر و کار داریم. چند نکته مهم را در انتخاب سرویس‌های قابلمه باید مد نظر قرار دهیم .نکته اول و مهم‌تر جنس قابلمه می باشد؛ چراکه با غذا ارتباط مستقیم دارد. پس در انتخاب سرویس قابلمه باید سرویسی را انتخاب کنیم که مواد مضر نداشته باشد،تا با خیال راحت در آن‌ها پخت و پز انجام شود. اندازه ی رسانا بودن آن‌ها در برابر حرارت با هم تفاوت دارد و به نوع مواد سازنده ی آن ها مربوط می شود. بنابراین برای خرید قابلمه باید بودجه‌ای بیشتری در نظر بگیرید تا دوباره مجبور به خرید مجدد و مکرر نشوید.

برای دیدن محصولات و خرید لوازم خانگی صنیع خانی کلیک کنید.

چاقو های برنده و با کیفیت در آشپزخانه

اگر از سرآشپزهای کاربلد پرسیده شود که مهم‌ترین ابزار کارشان در آشپزخانه چیست؟ بدون تردید می گویند: «چاقو». چاقو به راحتی می‌تواند آشپزی را به یک کار مفرح و آسان مبدل کند زیرا با استفاده از آن می‌توان به آسانی مواد لازم را ورقه ورقه وخرد کرد. چاقو را باید از جنس خوبی انتخاب کنید تا به راحتی و به اندازه لازم تیز شده و برش مواد غذایی سریع تر انجام گیرد. این کار باعث می‌شود شما خسته نشوید. کسانی که عاشق آشپزی هستند خوب می‌دانند که چاقو در خرید لوازم کاربردی در آشپزخانه تا چه حد اهمیت دارد.

 • کارد سرآشپز: کارد سرآشپز یک کارد همه کاره هست و برای 90 درصد کارهای آشپزخانه و آشپزی کاربردی است.
 • کارد پوست کنی: این کارد دارای تیغه مخصوص برای پوست کردن میوه و سبزیجاتی مانند سیب‌زمینی، بادمجان، کدو و… است.
 • کارد گوشت بری: این کارد ظاهری منحنی و باریک دارد، از این کارد برای جداکردن گوشت از استخوان استفاده می‌شود.
 • چاقو تیز کن: به وسیله چاقو تیزکن می‌توانید تمامی چاقوها را مثل روز اول تیز کنید.
 • قیچی: از این قیچی می‌توانید برای برش نان و باز کردن بسته بندی مواد غذایی حتی پاک‌کردن و قطعه قطعه کردن مرغ و ماهی استفاده کنید.

خرید لوازم کاربردی آشپزخانه

دستگاه مخلوط کن

دستگاه مخلوط کن در آشپزخانه و آشپزی دارای کاربردهای گوناگونی می باشد. هر فردی که آشپزی می کند، استفاده‌های مختلفی از مخلوط کن دارد. دستگاه مخلوط کن برقی که برای مخلوط کردن مایعات از آن استفاده می شود، از جمله وسایلی است که می‌تواند نوشیدنی‌های سرد و معجون‌های خوشمزه‌ای را به سرعت برای شما فراهم آورد. هم چنین برای تهیه سوپ، سس، غذای کودک، خرد کردن انواع میوه، سبزیجات و یخ از دستگاه مخلوط کن استفاده می شود. این دستگاه می تواند تمام مواد غذایی سفت و نرم، حتی یخ را به صورت یکدست و یکسان خرد و له نماید. موتور قدرتمند، تیغه‌های محکم، راحتی و سرعت کار از جمله خصوصیات یک مخلوط کن با کیفیت می باشد. تیغه‌های تیز با جنس استیل، بهترین نوع در بین تیغه‌های مخلوط کن است که مقاومت و کاربرد بیشتری نسبت به دیگر انواع آن دارد.

برای دیدن محصولات خرید مخلوط کن کلیک کنید.

اگر قصد خرید مخلوط کن دارید پیشنهاد ما به شما مخلوط کن فیلیپس مدل HR2106 و مخلوط کن پاناسونیک مدل MX-GX1021 است.

همزن برقی وسیله ای کاربردی در آشپزخانه

همه‌ی وسایل برقی در آشپزخانه کاربردی می باشند ولی میزان کاربردشان با یکدیگر متفاوت است. مثلا اگر اهل پختن کیک و شیرینی هستید، داشتن یک همزن خوب بسیار مهم می باشد. اگر شما کار خاصی با همزن ندارید وجود یک همزن برقی دستی ساده برای شما کفایت میکند. ولی اگر آشپز حرفه‌ای هستید و یا به طور مداوم کیک و شیرینی در حجم زیاد درست می کنید بهتر است همزن‌های کاسه دارد بزرگ و پرقدرت را انتخاب کنید.

ظروف نگهدارنده ی مواد خوراکی

در هر آشپزخانه مواد خوراکی، حبوبات، ادویه و... وجود دارد، و این مواد نیاز به ظروف نگهدارنده دارد. ظروف نگهدارنده درب‌های محکم دارد که مانع از رسیدن آلودگی به مواد غذایی می شود و برای مدت طولانی تری مانع از فاسد شدن مواد غذایی می شود. هنگام خرید باید توجه کنید تا ظروف نگهدارنده‌ای را انتخاب کنید که درب های آن‌ به خوبی باز و محکم بسته شود تا رطوبت باعث نشودکه مواد خوراکی درون آن ها فاسد و خشک شود. همچنین در هنگام خرید این ظروف باید توجه کنید که ظاهر ظرف شفاف بوده تا بتوان حجم محتویات آن را با یک نگاه مشاهده کرد تا در صورت تمام شدن و نیاز،اقدام به خرید دوباره ی مواد غذایی کنید . ظروف نگهداری شیشه‌ای برای نگهداری موادغذایی بهترین انتخاب می باشند که زیرا به علت استفاده از شیشه‌ ی مقاوم در برابر حرارت و شوک حرارتی از آن‌ها در فر، ماکروویو و شعله مستقیم استفاده می شود. بعضی  از ظروف نگهداری نیز دارای سوپاپ بر روی دربشان می باشند، که این سوپاپ وقتی درب ظرف را می بندید امکان انتقال هوا به داخل ظرف را فراهم می کندو به شما کمک می کند تا راحت تر درب ظرف را جدا کنید.

همچنین میتوانید برای دیدن محصولات لوازم خانگی صنیع خانی به صفحه خرید لوازم خانگی بروید و همه محصولات را با قیمت و تنوع بالا ببینید.

مقاله پیشنهادی: معرفی بهترین برندهای لوازم خانگی در ایران

بهترین برندهای لوازم خانگی در ایران

انواع قاشق، کفگیر و ملاقه

یکی دیگر از لوازم ضروری آشپزخانه انواع قاشق و کفگیر هستند. بدون این تجهیزات آشپزی امکان پذیر نیست برای خرید این لوازم کاربردی در آشپزخانه به موارد زیر توجه کنید:

 • بررسی تعداد اقلام کفگیر و ملاقه و چند پارچه بودن
 • جنس کفگیر و ملاقه
 • طرح و رنگ
 • ابعاد و اندازه

انتخاب انواع این لوازم به مورد استفاده‌ی شما بستگی دارد.

سایر لوازم برقی آشپزخانه

حقیقتا زندگی بدون لوازم خانگی برقی آسان نیست زیرا این لوازم به بسیاری از نیازهای انسان پاسخ می دهند. لیست موارد لوازم برقی ضروری در آشپزخانه به شرح زیر است:

 • یخچال و یخچال فریزر
 • ماشین‌ظرف‌شویی
 • مارکوویو و اون توستر
 • همزن برقی
 • غذاساز
 • خردکن برقی
 • گوشت‌کوب برقی
 • سماور برقی
 • چای‌ساز
 • اسپرسوساز
 • آبمیوه‌گیری
 • چرخ‌گوشت
 • پلوپز، آرام‌پز و زودپز

نکات کلی و مهم برای خرید لوازم برقی آشپزخانه

در نهایت باید بگوییم که برای خرید لوازم کاربردی در آشپزخانه به خصوص لوازم برقی لازم است 5 نکته را یادآور شویم :

 • نکته اول:  دستگاهی را خریداری کنید که ضمن انجام دادن کار به طور صحیح ، کمتر سر و صدا ایجاد می کند.
 • نکته ی دوم: هنگام خرید لوازم برقی هایی مانند چایی ساز، کیک پز، پلوپز، زود پز و... دقت کنید که حتما سیستم قطع کن اتوماتیک داشته باشند.
 • نکته ی سوم:  ظرفیت هر یک لوازم برقی خانگی  مثل یخچال فریزر، ماشین ظرفشویی و لباسشویی، غذاساز، سرخ کن، پلوپز و... با تعداد اعضای خانواده متناسب باشد.
 • نکته ی چهارم: همه ی لوازم برقی آشپزخانه خود را از یک برند انتخاب نکنید.
 •  نکته ی پنجم: در هنگام خرید اکثر لوازم خانگی برقی آشپزخانه به مواردی مانند قدرت و توان مصرفی، ظرفیت دستگاه برقی، جنس و کیفیت قطعات داخلی، کلید روشن و خاموش شدن اتوماتیک، گارانتی محصول و... توجه کنید زیرا این موارد در طول عمر محصول و همچنین کارکرد مفید آن تاثیر به سزایی دارد.

مجموعه صنیع خانی آماده خدمت‌ رسانی و پاسخگویی به نیاز های شما در خرید لوازم کاربردی در آشپزخانه است.

مقالات مشابه:

تگ ها:
راهنمای خرید لوازم کاربردی در آشپزخانه
لینک صفحه:

مقالات مرتبط

Related Article

شما هم می‌توانید در مورد این محصول نظر بدهید.

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید