معرفی و راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

انتخاب و خرید ماشین ظرفشویی مناسب و باکیفیت باعث می شود شستن ظرف ها با دست را ترک کنید. در این مقاله ما با معرفی و راهنمای خرید ماشین ظرفشویی به شما کمک می کنیم تا ماشین ظرفشویی متناسب با آشپزخانه ، بودجه و اولویت های خود را خریداری کنید.

در ابتدا اگر قصد خرید ماشین ظرفشویی با بهترین قیمت و کیفیت را دارید محصول خود را در سایت صنیع خانی سفارش دهید تا با بهترین قیمت آن را در درب منزل تحویل بگیرید.

 انواع ماشین های ظرفشویی

ماشین های ظرفشویی را به دو نوع اصلی تقسیم بندی کرده اند:

داخلی :

این ماشین های ظرفشویی متناسب با فضای آشپزخانه ساخته شده است . عرض آن ها 24 تا 30 اینچ و ارتفاعشان 34 اینچ می باشد.  اساساً ماشین های ظرفشویی داخلی شبیه به هم به نظر می رسند. آن ها دارای دو یا سه قفسه در داخل و یک صفحه کنترل در قسمت داخلی یا جلوی ماشین ظرفشویی هستند.

قابل حمل :

وقتی فضای زیادی در آشپزخانه ندارید اما به ماشین ظرفشویی نیاز دارید ، ماشین های ظرفشویی قابل حمل بهترین گزینه هستند. ماشین ظرفشویی قابل حمل  چرخ‌هایی در زیر خود دارند که آن ها را به راحتی قابل حمل می کند. آن ها را می توان  در کنار سینک قرار داد  و از طریق شلنگ به شیر آب متصل کرده و  به یک پریز برق استاندارد وصل کرد. در زمانی که از این دستگاه استفاده نمی‌کنید،  آن را در هر فضایی می توان نگه داشت. اندازه ماشین های ظرفشویی قابل حمل از 18 اینچ ، 21 اینچ ، تا 24 اینچ متغیراست.

بنابراین انتخاب شما به فضای آشپزخانه تان بستگی دارد. اگر برای ماشین ظرفشویی جدید فضایی را اختصاص داده اید ، بهترین انتخابی که می توانید داشته باشید، یک ماشین ظرفشویی داخلی است. اگرفضایی برای دستگاه داخلی ندارید ، می توانید ماشین ظرفشویی قابل حمل را انتخاب کنید.

 انواع ماشین ظرفشویی از نظر شکل ظاهری

جدیدترین ماشین های ظرفشویی چیزی فراتر از روکش سفید یا مشکی استاندارد هستند. شما در مدل های جدید می توانید ماشین های ظرفشویی دارای فولاد ضد زنگ ، فولاد ضد زنگ سیاه و سفید ، مات فولاد ضد زنگ سیاه و سفید ، خاکستری ، و یا حتی یک رنگ روشن را انتخاب کنید.

ماشین ظرفشویی

ویژگی های کلی انواع ماشین های ظرفشویی

برای انتخاب و خرید ماشین های ظرفشویی باید این نکته را بدانید که آن ها از نظر ویژگی ها و کارایی انواع مختلفی دارند که به بیان مهمترین آن ها می پردازیم.

قفسه های قابل تنظیم ، تاشو و قفسه های سوم:

برخی از مدل های ماشین ظرفشویی از نوع قفسه سوم هستند. مدل های موجود از این نوع در برندهای سامسونگ  و بوش دیده می شوند. در این مدل ها می توانید از قفسه سوم برای ظروف تخت یا فقط برای افزودن چند بشقاب استفاده کنید.

قفسه های تاشو و قابل تنظیم به مدل هایی گفته می شود که برای مثال قفسه هایی دارند که بشقاب و فنجان شما را در جای خود نگه داشته اند و برای قرار دادن وسایل مختلف تنظیم شده اند.

ماشین های ظرفشویی از نظر ویژگی های هوشمند:

جدیدترین ماشین های ظرفشویی دارای ویژگی های هوشمند هستند که شامل Wi-Fi داخلی ، کنترل برنامه و کنترل صدا می باشند.

سنسورهای خاک

برخی از مدل های ماشین های ظرفشویی سنسورهای خاک دارند.  این سنسورهای خاک چرخه و میزان مصرف آب را تنظیم می کنند. سنسورهای خاک به شما اطمینان می دهند که حتی ظروف بسیار کثیف نیز تمیز و درخشان هستند.

منطقه شستشو:

ماشین های ظرفشویی جدیدتر محل های شستشو را تعیین می کنند. به طور کلی قسمت شستشو به دو صورت بالا و پایین تقسیم می شوند. داشتن ویژگی منطقه ی شستشو به این معنی است که می توانید لیوان ها و کارد و چنگال های بسیار کثیف را در قفسه بالایی قرار دهید و انتخاب کنید که چرخه شستشو در قسمت بالایی تقویت شود و فشار آب بیشتری داشته باشد.

چرخه های ویژه شستشو:

اگر در بیشتر ماشین های ظرفشویی قدیمی چند گزینه برای چرخه شستشو وجود داشت اما ماشین های ظرفشویی سبک ، سنگین و معمولی گزینه های بیشتری را ارائه می دهند. برخی از مدلها مانند ماشین ظرفشویی سامسونگ گزینه ی شستشوی سریع را برای شستشوی با سرعت بیشتر و کامل 60 دقیقه ، تمیز کردن به وسیله ی بخار یا ضدعفونی کردن قرار داده اند .

ماشین های ظرفشویی بی سر و صدا :

 جدیدترین مدل های ماشین ظرفشویی آنقدر بی صدا کار می کند که به سختی می توانید صدای  آن ها را بشنوید. برخی از مدل های ماشین ظرفشویی بوش  صدای بسیار کمی دارند.

ماشین های ظرفشویی انرژی استار:

احتمالاً Energy Star را روی لوازم خانگی دیده اید و به این نتیجه رسیده اید که باید یک مدل کم مصرف را انتخاب کنید.

ماشین ظرفشویی Energy Star می تواند به طور متوسط ​​1300 گالن آب در طول عمر خود ذخیره کند و چون از انرژی کمتری برای گرم کردن آب استفاده می کند ، درمصرف برق بسیار صرفه جویی می شود . برای خرید لوازم خانگی از جمله خرید تلویزیون و خرید یخچال فریزر وارد لینک شوید تا محصول مورد نظر خود را با بهترین قیمت و کیفیت خریداری کنید.

تگ ها:
معرفی و راهنمای خرید ماشین ظرفشویی
لینک صفحه:

شما هم می‌توانید در مورد این محصول نظر بدهید.

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید