تلویزیون تخت یا تلویزیون خمیده؟

امروزه تلویزیون های تخت خریداران بیشتری دارد. اما شرکت سامسونگ و ال جی  ، بزرگترین تولید کننده تلویزیون در جهان ، هنوز تلویزیون های خمیده تولید کرده و به بازارعرضه می کنند. این در حالی است که سایر تولیدکنندگان تولید این نوع تلویزیون را کنار می گذارند. در اینجا سوال مطرح می شود که تلویزیون تخت یا تلویزیون خمیده؟ کدام بهتر است؟ بنابراین ما با بیان مزایا و معایب هریک به بررسی آن ها می پردازیم تا متوجه شویم که کدام یک بر دیگری برتری دارند.

اگر قصد خرید تلویزیون از بهترین برند ها با بهترین قیمت و کیفیت را دارید میتوانید به بخش محصولات بروید و محصول مورد نظر خود را سفارش دهید تا در درب منزل تحویل بگیرید.

مزایای تلویزیون های خمیده

 مردم سال هاست که تلویزیون های صفحه تخت را خریداری می کنند ، اما به هر حال صفحه نمایش های خمیده نیز ظاهر شده اند و ادعا می کنند که بزرگترین فناوری بعدی هستند. این منحنی های ظریف قرار است میزان دید شما را هنگام تماشای تلویزیون افزایش دهند. همانند نمایشگرهایی که در سینماها می بینید.

 این نمایشگرها از مزایایی برخوردار می باشند:

 • این صفحه نمایش خمیده که باعث می شود به نظر برسد که صفحه نمایش در اطراف شما پیچیده شده است و شما را آسان تر به تصویر می رساند.
 • وجود منحنی روی تلویزیون باعث افزایش میدان دید شما می شود. شما می توانید فضای بیشتری از صفحه را مشاهده کنید زیرا لبه ها به هم متصل می شوند.
 • از نظر کیفیت تصویر و صدا و همچنین سهولت استفاده در سطح مطلوبی قرار دارند.
 • طراحی آن ها زیبا و منحصر به فرد است.
 • کنتراست بالاتر

تلویزیون خمیده

سه مدل از معروفترین مدل های تلویزیون خمیده سامسونگ

سامسونگ دارای طیف وسیعی از تلویزیون های خمیده می باشد که نسبتا قیمت های مناسبی دارند.

 در اینجا سه ​​مورد را  از کم هزینه تر تا گران قیمت معرفی می کنیم.

 • Samsung QE55Q8CN : این تلویزیون QLED خمیده یکی از پیشرفته ترین مدل های  تلویزیون سامسونگ است. در این مدل از موتور Q Picture برای افزایش دقت رنگ و جزئیات استفاده می شود. همچنین  ویژگی حالت هوشمند محیط را دارد. این ویژگی به تلویزیون اجازه می دهد آثار هنری را نمایش دهد یا دیوار پشت خود را شبیه شازی کند.  یک جعبه اتصالات جداگانه برای کمک به ظاهر بهتر تلویزیون نیز دارد.
 • UE55NU8500: این یک مجموعه QLED نمی باشد. اما در رتبه بندی صفحه نمایش LCD سامسونگ قرار دارد. این بدان معناست که برای تنظیم بلندگوها و اطمینان از تعادل کنتراست و رنگ، زمان بیشتری صرف ‌شده است.
 • سامسونگ UE49NU7670 :این یکی از ارزان ترین تلویزیون های خمیده سامسونگ درسال 2018 می باشد. اما آیا قیمت کمتر به این معنی است که زاویه دید پایین تر خواهد بود؟ آزمایشات و تجربیات متعدد نشان می دهد که کیفیت همیشه از قیمت پیروی نمی کند. هم چنین مجموعه های ارزان تر سامسونگ در گذشته برتری داشته اند.

معایب استفاده از تلویزیون های خمیده (منحنی)

 • نصب آنها بر روی دیوار مشکل است. این امر به دلیل ساختار خمیده آنها می باشد که به راحتی بر روی دیوار  نصب نمی شوند. این تلویزیونها فقط با قرار گرفتن روی میز می توانند فضای جذاب تری را ایجاد کنند.
 • قیمت نسبتا گران تلویزیون های منحنی به موضوع مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان تبدیل شده است. کارشناسان عقیده دارند تمام مزایای استفاده از این نوع تلویزیون ها، قیمت گران آنها را توجیه نمی کند.
 • به دلیل انحنایی که دارند، فضای بیشتری را اشغال می‌کنند.
 • زاویه‌ی دید ایدئال تلویزیون کمتر است.

مزایای تلویزیون های تخت

 • تلویزیون های تخت به دلیل وجود خطوط مستقیم به آسانی با محیط و نمای پشتی خود مخلوط می شوند. بنابراین می توانید با نصب آن بر روی دیوار ، جلوه  زیباتری به خانه ی خود دهید .
 •  تلویزیون های تخت در شکل و اندازه های مختلف به بازار عرضه می شوند. همچنین  شما می توانید بسته به بودجه و نیازهایتان یک مدل را انتخاب و خرید کنید.  این تلویزیون ها در سایز های مختلف از وضوح HD تا Ultra HD  موجود می باشند.

برای خرید لوازم خانگی اعم از خرید تلویزیون و خرید یخچال فریزر میتوانید وارد بخش محصولات شوید و محصولات مورد نظر خود را با بهترین قیمت و کیفیت سفارش دهید.

نتیجه گیری

 بین تلویزیون خمیده و تخت تفاوت کمی وجود دارد. در تلویزیون های منحنی نسبت به بازتاب ها حساسیت بیشتری وجود دارد و زاویه دید آنها به خوبی تلویزیون های تخت نمی باشد. همچنین قیمت آن ها گرانتر است.  این امر معمولا به این دلیل است که فقط تلویزیون هایی با محدوده قیمت بالاتر دارای صفحه نمایش خمیده هستند. دلیل مهمی که خریداران تلویزیون منحنی را انتخاب و خریداری می کنند زیبایی و منحصر به فرد بودن طراحی و ساختار آن هاست. بنابراین اگر تلویزیونی می خواهید که برای همه جالب و متمایز باشد ، یک تلویزیون منحنی انتخاب بهتری است. طراحی تلویزیون منحنی موجب جلب توجه افراد به آن  در اتاق نشیمن می شود.

تگ ها:
تلویزیون تخت یا تلویزیون خمیده؟
لینک صفحه:

شما هم می‌توانید در مورد این محصول نظر بدهید.

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید