سینک ظرفشویی استیل، گرانیت یا شیشه ای؟ کدامیک بهتر است؟

سینک ظرفشویی یکی از وسایل مهم در آشپزخانه به شمار می رود که خانم ها بیشتر از آن ها استفاده می کنند. بنابراین اگر بخواهید سینک ظرفشویی بخرید، اولین چالشی که ممکن است با آن برخورد کنید این است که سینک ظرفشویی استیل، گرانیت یا شیشه ای؟ کدامیک مناسب تر است؟

بهتر است ابتدا بدانید که هر جنس و مدل سینک دارای مزایا و معایبی می باشد که خریدار باید اطلاعات لازم را درباره ی آن ها بداند. سپس مشتری بعد از اطلاع از تمام مدل های بازار و ویژگی های آن ها، یک نوع و جنس مناسب را انتخاب و خریداری می کند.

از لحاظ جنس، سینک های ظرفشویی را به سه دسته استیل، شیشه و گرانیت تقسیم کرده اند. در ادامه ی این مقاله ویژگی های هر کدام از این مدل ها و جنس ها را برای شما بیان می کنیم تا بتوانید بهترین نوع را انتخاب و خریداری کنید.

قبل از شروع اگر قصد خرید لوازم خانگی با بهترین قیمت و کیفیت از برترین برند های ایرانی و خارجی را دارید وارد بخش محصولات ما شوید تا محصولات خود را با بهترین قیمت سفارش دهید.

سینک ظرفشویی استیل

این نوع سینک ظرفشویی از استیل ساخته شده ، و هم اکنون پر فروش ترین نوع سینک ظرفشویی در ایران به حساب می آید. به بیان دگراین سینک ها رایج ترین نوع سینک در ایران می باشند. و به همین علت به آنها سینک ظرفشویی معمولی نیز می گویند. این سینک ها ویژگی های مثبت و مزایای بسیاری دارند. مزایای آن ها شامل : تنوع ظاهری ، تنوع کیفیتی و قیمیتی ، دوام و عمر طولانی تر و کیفیت مطلوب، می باشد.

بهترین و معروفترین برند های ایرانی تولید کننده سینک استیل شامل :سینک ظرفشویی استیل البرز، سینک ظرفشویی اخوان وسینک ظرفشویی نگین الماس هستند.

روش های نصب سینک استیل

سینک ظرفشویی استیل سه روش متفاوت برای نصب دارد :

1.سینک ظرفشویی توکار : عرض این سینک ها 50 سانتی متر است. بنابراین روی صفحه کابینت را به اندازه سینک برش می دهند تا سینک داخل صفحه جای گذاری شود.

2.سینک ظرفشویی روکار : عرض این سینک ها 60 سانتی متر است. اما برای نصب آن ها نیازی نیست صفحه را روی کابینت قرار دهیم.

3.سینک ظرفشویی زیرکار : این سینک ها را از زیر به صفحه کورین نصب می کنند. همچنین آن ها را نمی توان روی صفحه های چوبی کابینت نصب کرد.

سینک ظرفشویی گرانیتی

سینک ظرفشویی گرانیتی

سینک ظرفشویی طرح سنگ یا سینک گرانیتی، سینکی می باشد که برای ساخت آن از گرانیت استفاده نشده است.

این سینک ها  آمیخته به رزین ، پلی استر و پودر سنگ گرانیتی هستند. میزان کیفیت ، قیمت و طول عمر آن ها رابطه مستقیمی با مقدار پودر سنگی که در آن ها  استفاده شده، دارد.

بنابراین هر چقدر پودر سنگ بیشتری در آن به کار رفته باشد و مواد دیگر آن کم تر باشد ، کیفیت آن ها بالاتر می شود .همچنین هرچقدر مقدار پودر سنگ آن ها کاهش یابد ، کیفیت آن ها نیز کم می شود و قیمت آن ها ارزان تر می شود.

نکته ای که بهتر است به آن توجه کنید این است که ما خریدن سینک گرانیتی را چندان توصیه نمی کنیم. زیرا سینک گرانیتی ضعیف و ارزان می باشد.طول عمر آن ها نیز بسیار کم است.

سینک های گرانیتی دارای تنوع زیادی از نظر شکل ظاهری و رنگ  هستند. اما روش نصب آن ها فقط توکار است.

سینک آشپزخانه گرانیتی برای هر مدل کابینت کلاسیک و کابینت مدرن مناسب است. از نظر زیبایی شناسی، آن ها در هر دو حالت بسیار زیبا و شیک هستند .

مقاله پیشنهادی : نکات مهم برای خرید سینک ظرفشویی گرانیتی

سینک ظرفشویی شیشه ای

برای این دسته از سینک ها طرفداران و خریداران زیادی وجود ندارد.

سینک ظرفشویی شیشه ای ظاهری زیبا ، شیک و مدرن دارد. اما استفاده از این سینک ها مشکل است.

سینک ظرفشویی شیشه ای از سطح صفحه ای که بر روی آن نصب شده است، 3 تا 4 سانتی متر فاصله داشته و همین موضوع در هنگام شستشوی ظروف باعث سرازیر شدن و ریختن آب زیادی بر روی صفحه کابینت می شود. بنابراین اگر جنس کابینت شما از چوب یا hdf است، در مدت زمان یک هفته خراب می شود و ازبین می رود و خسارات مالی به بار می آورد.

 باتوجه به این ویژگی خرید سینک ظرفشویی شیشه ای را به شما پیشنهاد نمی کنیم. زیرا استفاده از این نوع سینک گزینه ی مناسبی نیست.

نتیجه گیری

طبق مطالبی که بیان شد و با توجه به ویژگی ها، سینک ظرفشویی استیل ، با اختلاف ، گزینه ی مناسب تری برای استفاده می باشد. بعد از آن استفاده از سینک های گرانیتی یا همان طرح سنگ را پیشنهاد می کنیم . ولی به طور کلی، انتخاب و خرید سینک ظرفشویی شیشه ایی را توصیه نمی کنیم.

در نهایت اگر قصد خرید لوازم خانگی مانند خرید یخچال فریزر یا خرید تلویزیون را دارید وارد بخش محصولات ما شوید تا با بهترین قیمت و کیفیت محصول خود را سفارش دهید.

تگ ها:
سینک ظرفشویی استیل، گرانیت یا شیشه ای؟ کدامیک بهتر است؟
سینک ظرفشویی استیل، گرانیت یا شیشه ای؟ کدامیک
لینک صفحه:

شما هم می‌توانید در مورد این محصول نظر بدهید.

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید