آشپزی القایی چگونه کار می کند؟

پخت القایی یک ظرف پخت و پز را با القای الکتریکی گرم می کند، به جای هدایت حرارتی شعله یا عنصر گرمایش الکتریکی. ظرف پخت باید از فلز فرومغناطیسی مانند چدن یا فولاد ضد زنگ ساخته شده باشد یا حاوی آن باشد. گرما از داخل تابه می آید و این روش پخت را بسیار کارآمدتر می کند. بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که تابه های شما برای استفاده در اجاق گاز القایی مناسب هستند. تابه‌های مسی یا آلومینیومی کار نمی‌کنند مگر اینکه لایه‌های اضافی به کف آن اضافه شود که مغناطیسی هستند. بهترین راه برای بررسی اینکه آیا ماهیتابه های شما قابل دوام هستند این است که ببینید آیا آهنربا به ته ظرف می چسبد یا خیر!

اگر قصد خرید لوازم خانگی را دارید میتوانید محصول خود را با بهترین قیمت و کیفیت از بهترین برند های ایرانی و خارجی از وب سایت صنیع خانی خریداری کنید.

یک اجاق القایی حاوی سیم پیچی از سیم مسی در زیر صفحه سرامیکی است و هنگامی که یک قابلمه پخت و پز در بالای آن قرار می گیرد، جریان الکتریکی متناوب از آن عبور می کند. میدان مغناطیسی نوسانی حاصل، شار مغناطیسی را القا می کند و جریان گردابی را در دیگ آهنی تولید می کند که مانند سیم پیچ ثانویه ترانسفورماتور عمل می کند. جریان گردابی که از مقاومت گلدان عبور می کند آن را گرم می کند. برای اینکه بفهمید جریان گردابی چیست، به زیر مراجعه کنید. انتقال انرژی با اجاق‌های القایی حدود 84 درصد در مقایسه با حدود 74 درصد برای برق گازی یا سرامیکی است، بنابراین صرفه‌جویی در انرژی خوبی وجود دارد. ایمنی نیز یک جنبه مهم است - هیچ شعله ای وجود ندارد بنابراین آتش سوزی بسیار بعید است.

یک ظرف آب تقریباً نصف زمانی که در یک اجاق گاز معمولی می جوشد، می جوشد. یک اجاق گاز القایی نیز طول عمر قابلمه های شما را تضمین می کند زیرا آنها تماس بیشتری با گرمای زیر دارند و جریان از طریق تابه در حال عبور است. این کار مانع از ایجاد نقاط داغ در ظرف شما می شود که به نوبه خود باعث سوختن یا سوختن غذا می شود.

آشپزی القایی

القای الکتریکی چیست؟

القای الکتریکی را القای مغناطیسی نیز می نامند. این "ولتاژ" است که در یک هادی به دلیل واکنش آن با میدان مغناطیسی تولید می شود.

القای الکترومغناطیسی حرکت آهنرباها در اطراف یک سیم پیچ است که سپس جریان الکتریکی را از طریق سیم ایجاد می کند. این را می توان با چرخاندن آهنرباها در حالی که سیم پیچی بین آنها حرکت می کند انجام داد. آهنرباها بین قطب شمال و جنوب می چرخند، اگر قطب شمال دو آهنربا به هم فشار داده شود، آنها را دفع می کنند و سعی می کنند از یکدیگر دور شوند. اما اگر قرار بود قطب‌های جنوب و شمال با هم جمع شوند، می‌کشند، زیرا متضاد هستند و بنابراین جذب می‌شوند. این فشار و کشش است که باعث می شود آهنرباها به دور سیم پیچ سیم بچرخند و جریان الکتریکی تولید کنند.

سلامت و ایمنی: ضربان سازها

درسته. با توجه به میدان الکترومغناطیسی قوی ایجاد شده توسط یک هاب القایی، این نوع اجاق گاز می تواند بر روی ضربان ساز شما تاثیر بگذارد. طبق گفته بنیاد قلب بریتانیا (BHF) افرادی که از دستگاه ضربان ساز استفاده می کنند باید حداقل 60 سانتی متر یا 2 فوت فاصله داشته باشند زیرا ممکن است در تنظیمات شما اختلال ایجاد کند. BHF گفته است که هاب القایی آسیب قابل توجهی به دستگاه شما وارد نمی کند، اما به دلیل وجود انواع مختلفی از ضربان سازها، هر یک می تواند به روشی متفاوت تحت تأثیر قرار گیرد.

در نهایت برای خرید لوازم خانگی اعم از خرید اجاق گاز یا خرید یخچال فریزر وارد بخش محصولات شوید تا با بهترین قیمت و کیفیت محصول خود را سفارش دهید.

 
تگ ها:
آشپزی القایی چگونه کار می کند؟
لینک صفحه:

شما هم می‌توانید در مورد این محصول نظر بدهید.

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید