راهنمای خرید سرخ کن بدون روغن

امروزه دلایل زیادی وجود دارد که روغن باعث و بانی بسیاری از مشکلات انسان ها می باشد. در نتیجه تولید کنندگان لوازم خانگی جهت رفاه حال مصرف کنندگان و دور کردن مردم از روغن در نهایت دست به تولید سرخ کن بدون روغن زدند. حال برای بسیاری از مردم سوال است که مزایا و معایب این دستگاه چیست؟ طرز استفاده این سرخ کن ها به چه صورت است؟ آیا خرید سرخ کن بدون روغن خوب است؟ چه مدل سرخ کن بدون روغنی تهیه کنیم؟ و سوالات پر تکرار دیگری که مطمئن ذهن شما را درگیر کند. با ما همراه باشید تا به سوالات شما پاسخ دهیم.

طرز کار سرخ کن بدون روغن با معمولی چه تفاوتی دارد؟

همان طور که در خانه خیلی ها سرخ کن های معمولی پیدا می شود این سرخ کن ها را باید دریایی از روغن کنید و مواد غذایی را غرق در روغن کنید تا سرخ شده تحویل بگیرید. که سرانجام باعث مواد غذایی سرخ شده و خوش مزه می شوند اما حیف که برای بدن بسیار مضر است.

اما سرخ کن های بدون روغن چیزی شبیه به فر های فن دار می باشد. سرخ کن های بدون روغن از جریان های همرفتی هوا در داخل خود استفاده می کنند که سرانجام باعث سرخ شدن و المنت حرارتی فوق العاده درون آن باعث داغ شدن می شود. فن های موجود در این سرخ کن ها باعث سرعت همرفتی هوا در داخل سرخ کن می شود و در واقع غذا با هوای داغ سرخ می شود به همین دلیل نیز این مدل سرخ کن ها را هوا پز نیز می گویند.

سرخ کن بدون روغن چه مزایایی دارد؟

سرخ کن های بدون روغن بی شک مزایایی برتر از سرخ کن های معمولی دارد که توانسته به سرعت جای آن ها را در خانه ها بگیرد به طور کلی مزایای سرخ کن های بدون روغن شامل: افزایش سرعت در آشپزی، چند کارگی، قابلیت شست و شوی آسان و صرفه جویی در مصرف انرژی می باشد. حال به توضیح مختصری در خصوص این مزایا می پردازیم.

افزایش سرعت در آشپری از مزایای فوق العاده این سرخ کن ها می باشد. این نوع سرخ کن ها با توجه به جریان همرفتی فوق داغ که در آن ها جریان دارد باعث می شود زمان سرخ کردن مواد غذایی تا 50 درصد کاهش یابد و همچنین دیگر نیازی نیست تا کنار غذا بایستید زیرا با توجه به قابلیت تنظیم دما و زمان همه کار را خودکار انجام می دهد.

تمیز کردن آسان تر سرخ کن بدون روغن در مقایسه با سرخ‌کن‌های عمیق فقط به کمی تلاش نیاز دارد.شستن آن را فقط با یک برس نرم، صابون ظرفشویی و آب روان آسان می‌کند.سرخ کن های بدون روغن، هنگام پخت و پز با استفاده از این دستگاه از روغن کمتر یا بدون روغن استفاده می‌کنید در حالی که روغن اضافی توسط غذا جذب نمی‌شود. این یعنی کالری و چربی کمتر!

 

خرید سرخ کن بدون روغن مناسب چه کسانی است؟

برخی از گروه هایی که همیشه در خانه هایشان بوی غذای مادر و همسر می پیچد مطمئنن نیازی به این دستگاه ندارند اما برخی از افراد نیاز دارند تا از این دستگاه ها حتما استفاده کنند و اینگونه افراد هم به خاطر نوع غذای مصرفیشان می باشد. حال مناسب چه کسانی است؟ سرخ کن های بدون روغن یا همان هوا پز ها مناسب کسانی است که در خانه هایشان فر ندارند یا اگر دارند در تابستان هنگام روشن کردن آشپزخانه شان گرم می شود، مناسب کسانی است که از مواد غذایی یخ زده آماده طبخ استفاده می کنند، مناسب کسانی که علاقه به چیپس دارند مخصوصا چیپس سبزیجات، این گروه از افراد نیاز مند این سرخ کن ها می باشند تا با سرعت زیاد و با مصرف کمتر انرژی غذای خود را آماده کنند البته توجه داشته باشید برخی سرخ کن ها از مصرف انرژی بالایی برخودار هستند.

خرید سرخ کن

پنج نکته طلایی برای خرید سرخ کن بدون روغن

خرید وسایل برقی یکی از دغدغه های بزرگ برای خریداران لوازم خانگی می باشد. زیرا لوازم برقی بی کیفیت همیشه مشکلاتی را برای مصرف کننده به همراه داشته اند. پس با ما همراه باشید تا چند نکته طلایی در مورد خرید سرخ کن بدون روغن را با هم بررسی کنیم.

اولین نکته وزن و سایز دستگاه می باشد بنابراین شما ابتدا باید فضای خالی آشپز خانه خود یا فضایی که برای سرخ کن بدون روغن در نظر گرفته اید را مشخص کنید و طبق آن سایز و اندازه نوع و مدل سرخ کن بدون روغن خود را انتخاب کنید. در ضمن این نکته را در نظر داشته باشید که اگر از آن دسته از خانواده های پر جمعیت یا از آن دسته خانواده هایی هستید که میل زیادی به غذا های سرخ شده و سوخاری دارید مطمئنا سرخ کن های بدون روغن سایز کوچک مناسب شما نیست. و آخرین نکته در خصوص سایز و وزن به شما پیشنهاد می شود به سمت سرخ کن های بدون روغن سبک وزن نروید چرا؟ چون که وزن سبک سرخ کن ها نشان از بی کیفیتی محصولات باطنی سرخ کن بدون روغن می باشد.

و اما دومین نکته میزان گنجایش داخلی می باشد. در خصوص میزان گنجایش داخلی سرخ کن ها را به سه دسته کوچک، متوسط و بزرگ تقسیم بندی می کنند. دستگاه های کوچک ظرفیتشان حدود 1 تا 2 لیتر می باشد. امام نمونه های متوسط حداقل گنجایش 1.8 لیتر و حداکثر 2.5 لیتر می باشد. این در حالی است که نمونه های سایز بزرگ دارای ظرفیت 5 لیتری و بیشتر می باشند. حالا بر چه اساس این ظرفیت را مشخص کنید و از کجا بفهمیم که کدام یک مناسب شما است؟ معمولا افراد برنامه غذایی یکسانی دارند و اگر از سرخ کردنی استفاده می کنند مشخص است که چه نوع ماده غذایی بیشترین مصرف را دارد پس طبق سایز و اندازه مواد غذایی برای سرخ کردن سایز دستگاه مناسب خود را انتخاب کنید.

سومین نکته طلایی توان مصرفی دستگاه می باشد. توان مصرفی یکی از فاکتور های بسیار مهم در خرید سرخ کن بدون روغن می باشد. زیرا عمده کار و فعالیت یک دستگاه سرخ کن بدون روغن تحت توان مصرفی دستگاه مشخص می شود. یعنی هرمقدار که توان مصرفی دستگاه بالاتر باشد شما سریع تر می توانید به درجه گریل یا کریپسی برسید. توان مصرفی تعریف شده برای سرخ کن های بی روغن بین 500 تا 1800 وات می باشد که شما می توانید با توجه به مصرف خود آن را انتخاب و تهیه کنید. نکته قابل توجه در این گزینه این است که باید بدانید هر مقدار که توان مصرفی دستگاه شما بالاتر باشد هزینه و مبلغ پرداختی برای آن نیز بیشتر می شود.

چهارمین نکته طلایی پنل کاربری سرخ کن می باشد. سرخ کن های بدون روغن معمولا از دو نوع پنل کاربری پشتیبانی می کنند یک نمونه پنل کاربری به صورت دستی می باشد که شما میزان در جه حرارت و زمان را بر روی آن تنظیم می کنید و اما نمونه دیگر پنل کاربری موجود بر روی سرخ کن های بی روغن صفحه نمایشگر دیجیتالی می باشد. که شما می توانید بسته به نوع ماده غذایی خود، انتخاب و تنظیم را بر روی آن داشته باشید. باید بدانید که سرخ کن های دیجتالی قیمت آنها بالاتر از دیگر نمونه ها می باشد. یک نمونه دیگر از سرخ کن ها وجود دارد که شما می توانید با نصب نرم افزار آن ها بر روی گوشی خود آن ها خاموش / روشن، تنظیم و کار هایی از این قبیل و همچنین می توانید دستور پخت غذایی را به آن بدهید و برای آن تایمر مشخص کنید تا در زمان مشخص برای شما غذا را حاضر کند.

و اما اخرین نکته طلایی ویژگی های جانبی دستگاه می باشد که باعث تمایز زیاد دستگاه با سایر دستگاه می شود. از جمله این ویژگی ها می توان به وجود سبد گردان برا طبخ بهتر مواد غذایی، داشتن دو سبد برای طبخ دو نوع ماده غذایی مجزا، پایه های ثابت و قفل درپوش برای جلوگیری از بیرون ریختن غذا، سطح ایمنی بالا و قطع و وصل هوشمند هنگام استفاده و قابلیت تعویض فیلتر اشاره کرد. در نتیجه وجود هرکدام از این ویژگی ها باعث بالا رفتن کیفیت دستگاه سرخ کن بدون روغن می شود.

شستشوی دستگاه سرخ کن بدون روغن

لوازم خانگی مخصوصا لوازم آشپز خانه چون در معرض روغن و... در آشپز خانه هستند زود کثیف می شوند و نیاز به شست شو دارند پس هنگام خرید به نکاتی چون، قابلیت تفکیک پذیری قطعات دستگاه، بدنه دستگاه و... توجه کنید.

در نهایت

هنگام خرید دستگاه بدون روغن به نکات طلایی که در بالا عرض کردیم توجه کامل داشته باشید همچنین باید بدانید که قیمت سرخ کن بدون روغن به تمامی نکات مذکور بستگی دارد. با همه این ها، از جمله نکاتی که باید بشدت به آن توجه داشته باشید سایز دستگاه و توان مصرفی آن می باشد که انتخاب این گزینه نیز به تعداد اعضای خانواده و حجم مواد غذایی نیز بستگی دارد. از همه مهم تر باید بدانید که دستگاه را از کجا تهیه می کنید. از فروشگاه تهیه دستگاه سرخ کن بدون روغن خود اطمینان کامل را حاصل کنید تا جنس تقلبی را خریداری نکنید و همچنین دستگاه مد نظر شما باید از ضمانت نامه با اصالت و تحت برند با کیفیتی تولید شده باشد.

ایمنی

به دلیل اینکه داخل سرخ‌کن خیلی داغ می‌شود، بدنه دستگاه باید خوب عایق‌بندی شده باشد. دستگیره سبد به هیچ عنوان نباید حین کار داغ شود و دست را بسوزاند. پایه ضدلغزش و قفل درپوش هم موارد مهمی‌اند که باید داشته باشد.

تگ ها:
راهنمای خرید سرخ کن بدون روغن
لینک صفحه:

شما هم می‌توانید در مورد این محصول نظر بدهید.

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید