اشتباهاتی که در استفاده از جاروبرقی رخ می دهد

جارو برقی یک وسیله ای است که در مواقعی بسیار عاشق آن هستیم ولی در زمان هایی هم از آن نفرت داریم! اگرچه در هنگام استفاده از جاروبرقی و تمیز کردن خانه با کمک آن بسیار لذت بخش است اما اشتباهاتی ممکن است به وجود بیاید که نفرت وجود مارا از جاروبرقی پر کند. به هر حال داشتن یک جاروبرقی قوی همیشه خوب نیست و شما باید روش صحیح استفاده از آن را بلد باشید تا بهترین نتیجه را بگیرید. تیم فروشگاه لوازم خانگی صنیع خانی در این مقاله قصد دارد تا اشتباهاتی که در هنگام استفاده از جارو برقی مرتکب میشویم را مورد بررسی قرار دهد. پس با ما همراه باشید.

در ابتدا باید بگوییم که اگر قصد خرید لوازم خانگی را دارید میتوانید از وب سایت صنیع خانی با بهترین قیمت و کیفیت از برترین برند های ایرانی و خارجی محصول خود را خریداری کنید.

اشتباهاتی که در استفاده از جاروبرقی

اشتباهات رایج در استفاده از جارو برقی

برخی اشتباهات رایج در استفاده از جارو برقی عبارت اند از:

  • در هر دو جهت جارو برقی نکشید!

این یک اشتباه رایج است که بسیاری از صاحبان خانه مرتکب می شوند. با جاروبرقی فرش یا هر سطح دیگری فقط گرد و غبار از روی سطح پاک می شود. با این حال، روش جاروبرقی تمام کثیفی‌ها را از سطح فرش یا مبل‌های شما پاک نمی‌کند. جاروبرقی در هر دو جهت، آلرژن‌ها و کثیفی‌های نامرئی را که در خانه کمین کرده‌اند، از بین می‌برد.

  • پاک نکردن کیسه ها

این عمدتا برای افرادی است که از جاروبرقی کیسه ای استفاده می کنند. تمیز کردن کیسه ها برای به دست آوردن بهترین نتیجه بسیار مهم است. جاروبرقی های کیسه ای حداکثر زمانی که کیسه ها نیمه پر باشند بهترین عملکرد را دارند. انجمن بازرگانی فروشنده جاروبرقی و خیاطی توصیه می کند همیشه کیف های خود را زمانی که نیمه پر شدند خالی کنید. اگر کیسه ها بیش از حد پر باشند، کارایی جاروبرقی می تواند تا 50 درصد کاهش یابد.

  • عدم استفاده از پیوست های مناسب

وقتی صحبت از جاروبرقی می شود، برس های گردگیری و ابزارهای شکاف بهترین دوستان شما هستند. برس ها و ابزارهای شکاف جمع آوری گرد و غبار از سطوح صاف را آسان می کنند. این ضمیمه ها همچنین تمیز کردن مناطقی که دسترسی به آن ها سخت است مانند اثاثه یا لوازم داخلی، وسایل روشنایی، قرنیزها و آباژورها که انبار میکروب ها هستند را آسان می کند.

  • جاروبرقی خیلی سریع

اطمینان حاصل کنید که برای پاک کردن گرد و غبار و مواد حساسیت زا، کف و سایر سطوح صاف را جاروبرقی بکشید. جاروبرقی به آرامی به دستگاه اجازه می دهد تا خاک و گرد و غبار را بمکد و در نهایت فرش و فرش را تمیز نگه دارد. جاروبرقی آهسته همچنین برس‌های دستگاه را قادر می‌سازد تا فرش را به خوبی تکان دهند و تکه‌های ناپاک بیرون‌آمده را بمکند.

  • ارتفاع را تنظیم کنید

تنظیم ارتفاع جاروبرقی بسیار مهم است تا اطمینان حاصل شود که می توانید خانه خود را به راحتی تمیز کنید. برای بهترین نتیجه، مطمئن شوید که ارتفاع جاروبرقی را با توجه به سطحی که در حال تمیز کردن هستید تنظیم کنید. به عنوان مثال، ارتفاع جاروبرقی را با حرکت از فرشی به فرش دیگر به چوب سخت تنظیم کنید.

  • منتظر نمانید تا فرش کثیف به نظر برسد

منتظر نمانید تا بتوانید گرد و غبار روی سطح را ببینید تا شروع به تمیز کردن کنید. کثیفی می تواند خیلی قبل از اینکه متوجه آن شوید زیر الیاف کف فرش جمع شود و باعث ایجاد بوی بد و حساسیت شود. یک برنامه منظم برای جاروبرقی تنظیم کنید و به آن پایبند باشید - حتی اگر فکر نمی کنید لازم باشد.

  • قبل از جاروبرقی خانه خود را گردگیری نکنید

سوال رایجی که در ذهن بسیاری از افراد وجود دارد این است که آیا قبل از جاروبرقی باید خانه های خود را گردگیری کنند؟ قانون طلایی برای تمیز نگه داشتن خانه شما کاملاً تمیز و بدون میکروب این است که قبل از شروع به جاروبرقی خانه خود را گردگیری کنید. گردگیری اتاق باعث می شود که ذرات معلق در هوا را با جاروبرقی پاک کنید و روی زمین بنشینید. در این سناریو، جاروبرقی خانه مزایای زیادی ندارد زیرا آلاینده ها هنوز در خانه شما وجود دارند.

  • جاروبرقی شیشه

جاروبرقی ها شرکای عالی برای تمیز کردن هستند. با این حال، حتی اگر آنها قدرتمند هستند، توصیه می شود از جاروبرقی برخی از اشیاء مانند شیشه شکسته خودداری کنید. دلیل آن این است که قطعات شکسته می تواند به راحتی به دستگاه آسیب برساند. ضایعات شیشه می توانند داخل قوطی را خراش دهند یا در شیلنگ جاروبرقی گیر کنند. بهترین راه برای تمیز کردن شیشه های شکسته این است که محل را جارو کنید تا تکه های شیشه قابل رویت را بردارید و از یک حوله کاغذی مرطوب یا تکه نان برای برداشتن قطعات ریز از روی زمین قبل از جاروبرقی استفاده کنید.

  • استفاده از جوش شیرین برای تمیز کردن سطوح

جوش شیرین در تمیز کردن فرش یا سطح مبل می تواند معجزه کند. بسیاری از مردم این اشتباه رایج را مرتکب می شوند که از جوش شیرین هنگام جاروبرقی استفاده می کنند بدون اینکه از اثرات مضر آن استفاده کنند. جوش شیرین به جاروبرقی شما آسیب می رساند. جوش شیرین می تواند موتورهای الکتریکی را از بین ببرد، فیلتر و کیسه ها را مسدود کند.

حرف آخر:

در نهایت باید بگوییم که تنها داشتن یک جارو برقی قدرتمند کافی نیست و شما باید طرز استفاده از آن را بلد باشید تا همیشه خانه خود را با عشق تمیز نگه دارید. همچنین باید بگوییم که اگر قصد خرید لوازم خانگی را دارید و همچنین به دنبال یک خرید جارو برقی مطمئن با حداکثر امکانات هستید به صفحه محصولات ما مراجعه کنید و محصولات خود را خریداری کنید تا در درب منزل تحویل بگیرید.

تگ ها:
اشتباهاتی که در استفاده از جاروبرقی رخ می دهد
لینک صفحه:

شما هم می‌توانید در مورد این محصول نظر بدهید.

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید