در زمان خرید اتو پرس به این نکات توجه کنید

مقدمه
با توجه به این‌ که اتو پرس در گذشته فقط در خشک‌ شویی ها پیدا می‌ شد و برای اتو کردن در خانه ‌ها از اتو های معمولی استفاده می‌ شده است شاید این امر باعث شود شما خرید اتو پرس را امری الزامی ندانید ولی به دلیل توانایی زیاد اتو پرس برای صاف کردن چین ‌و چروک لباس‌ ها و سرعت اتو کشی بالاتر نسبت به اتو های خانگی و تولید مدل‌ های متنوع اتو پرس در انواع صنعتی و خانگی شما را برای خرید یک اتو پرس مجاب کند. در این محتوا مجموعه صنیع خانی در کنار شماست تا تمامی نکاتی که باید در هنگام خرید اتو پرس به آن توجه داشته باشید را برایتان شرح دهد بنابراین تا انتهای این محتوا با ما همراه باشید.

قیمت خرید و گارانتی معتبر

اولین نکته ای که برای خریدار اهمیت فراوانی دارد قیمت خرید و گارانتی معتبر است زیرا برند های معتبر گارانتی مورد اطمینان ارائه می دهند که همین تفاوت دستگاه های با کیفیت یا دستگاه های بی کیفیت است در ادامه به معرفی چند برند معتبر در بازار ایران می پردازیم: ژانومه ، بایترون، رادکس، برلیانت، هایسونگ، دومنا، هوگارو. که محصولات خود را با ضمانت نامه معتبر در بازار ایران عرضه می کنند.

توان مصرفی و قدرت موتور اتوپرس

فاکتور دیگری که از اهمیت بالایی برخوردار است توان مصرفی و قدرت موتور است؛ توان اتوپرس یعنی توانایی تولید گرما در اتوپرس می باشد که هر چه توان آن بالاتر باشد کار ما برای داشتن لباس های صاف و بدون چروک راحت تر است اما باید این را هم در نظر داشت که هر چه توان اتو بالاتر باشد مصرف برق آن نیز بالاتر می رود پس اگر صرفه جویی در برق برای شما اهمیت دارد باید اتوپرسی با برچسب انرژیA++ انتخاب کنید.

خرید اتوپرس

ظرفیت مخزن آب اتوپرس

مورد دیگری که می خواهیم به آن بپردازیم ظرفیت مخزن آب اتوپرس است که از چند جهت حائز اهمیت است؛ یک این که مخزن آب باید ظرفیت مناسبی داشته باشد تا نیازی به پر کردن مکرر آن نباشد؛ دوم اینکه مخزن آب باید دارای قابلیت ضد رسوب بودن باشد، به این معنا که به صورت اتوماتیک مانع شکل گیری رسوب در مخزن شود که این امر باعث طول عمر بیشتر دستگاه می شود.

میزان و قدرت تولید بخار اتوپرس

هر نوع پارچه دمای اتو کشی خاص خود را دارد به طور کلی پارچه های ضخیم تر در دمای بالاتر و پارچه های نازک تر در دمای پایین تری باید اتو کشی شوند تا به الیاف پارچه آسیبی وارد نشود؛ به این منظور اکثر اتوپرس ها قابلیت تنظیم دما و بخار را به صورت دستی یا دیجیتالی دارا هستند و میزان تولید بخار در اتوپرس ها متفاوت است که مقدار آن بر حسب گرم بر دقیقه در دفترچه راهنمای دستگاه وجود دارد که هر چه عدد مقابل این واحد اندازه گیری بیشتر باشد، اتو قدرت بیشتری در تولید بخار و صاف کردن لباس ها دارد.

مساحت صفحات اتوپرس و قابلیت میز اتوی آستین

یکی از مهمترین فاکتور هایی که در هنگام خرید اتوپرس باید مورد توجه قرار گیرد مساحت مناسب صفحه پرس اتوپرس است؛ زیرا اگر بیش از حد کوچک باشد، مجبورهستید در هر بار اتو کشی بخش کوچکی از لباس را اتو کنید که این امر هم زمان بر است هم کیفیت اتوکشی را پایین می اورد و در نقطه مقابل اگر صفحات بیش از حد بزرگ باشد به همان نسبت مکان بیشتری را اشغال می کند پس انتخاب سایز اتوپرس بستگی به نیاز شما دارد؛ اتوپرس های موجود در بازار در ابعاد ۲۲ اینچ ، ۲۶ اینچ ، ۲۸ اینچ ، ۳۲ اینچ است که متناسب با نیاز خود می توانید خریداری کنید.
مورد دیگری که در این بخش به آن می پردازیم میز اتوی آستین است همانطور که می دانید آستین جزو مشکل ترین قسمت های لباس هنگام اتوکشی است پس اگر می خواهید در اتوکشی آستین دچار مشکل نشوید و در کناره آستین خط اتو نیفتد در هنگام خرید دقت کنید اتوپرسی که می خرید حتما میز اتوی آستین داشته باشد.

وزن اتوپرس

نکته دیگری که می خواهیم به آن بپردازیم وزن اتوپرس است؛ هر چه اتوپرس بزرگتر باشد وزن بیشتری نیز دارد پس اگر در منزل یا محل کار مکان خاصی برای اتوپرس در نظر گرفته اید بهتر است اتوپرسی با وزنی بین ۱۰ تا ۱۲ کیلوگرم خریداری کنید ولی اگر بعد از هر بار اتو کشی نیاز به جا به جایی دارد بهتر است نمونه های سبک تر اتوپرس های موجود در بازار را انتخاب کنید.

جنس صفحات اتوپرس

صفحات اتوپرس تنها قسمتی است که با لباس تماس مستقیم دارد پس باید در انتخاب جنس آن ها بسیار دقت کنیم؛ بهترین جنس صفحات آلومینیوم است زیرا مانع از سوختن و سایه انداختن بر روی لباس در هنگام اتوکشی می شود و خاصیت نچسب بودن دارد و مهمتر از همه اگر لباس به دلیلی بسوزد به راحتی و با یک دستمال مرطوب قابل تمیز شدن است.
ایمنی اتوپرس (تکنولوژی قطع خودکار و ضد چکه)
در هنگام خرید اتوپرس حتما دقت داشته باشید که اتو دارای سیستم اتومات باشد؛ این ویژگی برای افرادی که کودکان خردسال دارند بسیار مهم است.
طرز کار دستگاه اتومات به این گونه است که اگر به مدت معینی (۱۰ ثانیه) از دستگاه استفاده نشود، دستگاه به صورت خودکار خاموش میشود، این ویژگی هم باعث حفظ ایمنی و هم باعث جلوگیری از داغ شدن بیش از حد دستگاه و آتش سوزی میشود.
مزیت دیگر اتوپرس اتومات داشتن سیستم ضد چکه است یعنی زمانی که دمای اتوپرس کمتر از میزان مجاز است این سیستم باعث بسته شدن محفظه بخار و جلوگیری از نشت آب داغ به داخل دستگاه می شود و خارج آن می شود.
همچنین در اتوپرس های جدید قفلی برای قفل کردن صفحه اتوپرس در نظر گرفته شده است تا از حوادث مختلف جلوگیری کند.

قابلیت اتوکشی اتوپرس بدون تولید بخار

گاهی اوقات پیش می آید لباسی را شسته اید ولی به طور کامل خشک نشده باشد و شما برای خشک شدن آن عجله دارید؛ در اینجا شما فقط نیاز دارید اتو فقط داغ شود و بخاری تولید نکند پس در هنگام خرید اتوپرس این قابلیت را هم مد نظر داشته باشید.

پایه های اتوپرس

نکته دیگری که باید در هنگام خرید اتوپرس مدنظر داشت، پایه های اتو پرس است که باید قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشید همچنین جنسی سبک و محکم داشته باشد.
داشتن نمایشگر و پنل دیجیتال دستگاه اتوپرس
این قسمت کاربردی در اتوپرس باعث میشود علاوه بر این که می توان تنظیمات متعدد را برای اتوکشی انواع لباس ها اعمال کرد و کارایی دستگاه هم مورد مشاهده قرار داد و نیز سبب زیبایی دو چندان نمای دستگاه می شود.

قابلیت بخاردهی دوطرفه

این قابلیت به اتوپرس این امکان را می دهد که در یک زمان از صحفه بالا و پایین اتوپرس بخار خارج کند که این امر باعث سهولت هر چه بیشتر در عمل اتوکشی میشود و این قابلیت قابل تنظیم است یعن شما می توانید با تنظیم اتو فقط از صفحه بالا یا فقط از صفحه پایین یا از هر دوطرف بخار خارج کند.

لوازم جانبی کاربردی اتوپرس

اتوپرس ها علاوه بر بخش های اصلی و مهم دارای یک سری لوازم جانبی هم هستند که وجود بیشتر این لوازم ضروری است. در واقع این لوازم به نوعی تکمیل کننده وظیفه ی قسمت های اصلی اتوپرس هستند اتوپرس لوازم جانبی متعددی دارد که بهتر است در انتخاب اتوپرس لوازم جانبی آن را هم با سلیقه خود و متناسب با نیازتان تطبیق دهید تا اتوپرستان بهترین کارایی خود را داشته باشد.

برخی از این لوازم جانبی عبارت اند از:

  1. پایه اتوپرس
  2. مخزن درجه بندی شده در اتوپرس
  3. بالشتک اتوپرس
  4. بطری برای اسپری کردن آب
  5. دسته اتوپرس

بررسی پرفروش ترین و بهترین اتوپرس های بازار

در این بخش قصد داریم با توجه به نکات گفته شده در بالا به بررسی پرفروش ترین اتوپرس های بازار ایران بپردازیم؛ بررسی این محصولات می تواند دید خوبی را برای خرید آن ها به شما بدهد، در ادامه دو مدل از بهترین اتوپرس های بازار ایران را بررسی خواهیم کرد.

1- اتوپرس گاسونیک؛ اتوپرس گاسونیک از جمله اتوپرس های پر طرفدار می باشد که در مدل های مختلف تولید می گردد. از جمله مزیت های این اتوپرس سرعت فعال شدن آن می باشد که در زمان 3 ثانیه ای آماده به کار می گردد.
اتوس پرس های برند گاسونیک نیز یکی از پیشهادات مجموعه صنیع خانی می باشد. این برند علاوه بر کیفیت و خدمات پس از فروشی که عرضه می کند مزیت هایی چون وزن سبک محصولات، سرعت بالای انجام کار و مصررف انرژی پایین آن را در زمره برند های محبوب اتوپرس قرار داده است. برند گاسونیک یکی از برند های معتبر اتوپرس در ایران می باشد.

2- اتوپرس برند دومنا؛ دومنا یکی از برند های پرطرفدار دیگر در زمینه اتوپرس می باشد. این برند دارای تنوع خوبی در این زمینه می باشد که با توجه به کیفیت و خدمات پس از فروشی که دارد هر مشتری را مجذوب خود می کند از جمله مزیت این برند کیفیت بالا و عمر آن و همچنین میزان صرف بهینه انرژی می باشد.

نکات مهم در نگهداری از اتوپرس

  1. اگر بعد از مدتی استفاده متوجه رسوب بستن در مخزن آب اتو شدید می توانید مقداری سرکه را با آب رقیق کنید و در مخزن آب اتو بریزید تا رسوب ها از بین برود.
  2. سعی کنید برای جلوگیری از برق افتادن لباس ها آن ها را به صورت غیر مستقیم اتو کنید یعنی یک پارچه روی لباس پهن کنید سپس اتوکشی نمایید.
  3. درصورت کثیف شدن کف اتو در اثر سوختگی لباس یا هر عامل دیگری بهتر است مخلوطی از سرکه و نمک را روی کفی اتو اسپری کنید سپس با پارچه آن را پاک کنید.
  4. برای استفاده از بخار بگذارید تا زمان آماده سازی بخار سپری شود یعنی بعد از هر بار استفاده از بخار ۳ دقیقه صبر کنید سپس دوباره استفاده کنید.
  5. سعی کنید اتوپرس را روی یک سطح صاف قرار دهید و از جابه جایی زیاد آن پرهیز کنید.

کلام آخر

هدف ما در این مطلب این بود که اطلاعاتی جامع و کامل در مورد دستگاه اتوپرس در اختیارتان قرار دهیم تا اگر شک و شبهه ای در خرید اتوپرس دارید رفع شود و بتوانید بهترین خرید را متناسب با نیاز خود داشته باشید؛ امیداوریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد. اگر سوالی نیز برای شما وجود داشته باشد.

تگ ها:
در زمان خرید اتو پرس به این نکات توجه کنید
لینک صفحه:

شما هم می‌توانید در مورد این محصول نظر بدهید.

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید