نحوه نگهداری از اتو پرس

مقدمه

اتوپرس یکی از اجزا جدا نشدنی هر خانه می باشد. همچنین مشاغلی هستند که کارشان با اتو پرس می باشد. بنابراین این وسیله نیاز به نگهداری دارد. بنابراین هر شخصی که سرو کار با اتو پرس دارد مخصوصا خانوم ها به خوبی باید شرایط عملکردی اتوپرس را بدانند و همچنین بدانند که چگونه می توان به خوبی از اتوپرس نگهداری کرد. در ادامه مجموعه صنیع خانی در کنار شماست تا شما را به خوبی با راه و روش های نگهداری از اتو پرس آشنا کند.  

عملکرد اتو پرس

استفاده از اتو پرس بسیار راحت بوده و با رعایت چند نکته ساده می توان در کوتاه ترین زمان، چروک لباس های خود را از بین برد. اتوپرس به دلیل فشار زیاد و دمای بالا چروک های روی لباس را از بین می برد. برای لباس های کتان یا پنبه ای باید از بخار با شدت بیشتر استفاده کرد و همچنین برای لباس های ضخیم باید زمان بیشتری صرف کرد بنابراین هنگام اتو کردن اینگونه لباس ها از فشار و بخار و زمان بیشتر استفاده شود. علاوه بر این باید هنگام قرار دادن لباس روی اتو، به این نکته توجه کرد که چروکی روی لباس نباشد. دستگاه های جدید به دلیل داشتن صفحه نمایشگر دیجیتال در نمایش و تنظیم درجه حرارت اتو به شما کمک می کند و اگر مخزن آب داشته باشد، می تواند آب باقیمانده در داخل اتو را بررسی کند. وجود این مخازن هم به اتو کمک می کند تا یک و نیم ساعت قادر به بخاردهی باشند.

مقاله پیشنهادی : در زمان خرید اتو پرس به این نکات توجه کنید

 

طرز استفاده از اتو پرس

طرز استفاده از اتو پرس

ابتدا یک مکان معین برای اتو در اتاق در نظر بگیرید. سپس مخزن دستگاه را چک نموده و توسط پیمانه مخصوص برای جلوگیری از ایجاد رسوب، درون آن را از آب مقطر پر کنید. باید دستگاه روی سطح صاف قرار داشته باشد و پس از باز کردن قفل آن، دسته را بالا اورده و دستگاه را به پریز متصل نموده و روشن کنید. پس از یک دقیقه اتوپرس شما داغ شده و شما باید لباس خود را بصورت کاملا صاف روی صفحه پایینی پهن کنید و مانند یک اتوی معمولی دمای مورد نظر خود را برای پارچه تعیین کنید.  قبل از اتو کردن برخی پارچه ها باید به یک سری نکات توجه کرد مثلا برای پارچه های کتانی بهتر است پارچه را اندکی مرطوب نمایید و یا برای اتو نمودن ملحفه باید آن را تا نموده و قسمتی را پشت اتو قرار دهید و با توجه به فشار بیشتری که اتوپرس نسبت به اتوهای معمولی دارد، فشاری حدود 5 برابر، باعث مطلوب بودن اتوکشی می شود.

 

موارد کلیدی برای مراقبت و نگهداری از اتو پرس

نگهداری و استفاده درست از اتو پرس باعث افزایش طول عمر و کاهش هزینه های تعمیر می شود که راه های نگهداری از آن عبارت اند از: وقتی مخزن را پر از آب می کنید آب روی دستگاه نریزد، عوض کردن فیلتر در عرض هر شش ماه  یک بار نیز لازم است، هرگونه آسیب فیزیکی مثل ضربه خوردن یا سقوط اتو را کنترل کنید، تعمیر آن در صورت بروز رسوب مداوم و برطرف نشدن آن، درصورت ایجاد لک روی لباس روکش آن را عوض نموده و روکش باکیفیت و اورجینال و نسوز تهیه نمایید و اگر برطرف نشد باید فیلتر و مخزن آب نیز بررسی کرد، استفاده از آب مقطر جهت جلوگیری از رسوب نقش بسزایی دارد، درصورت ایجاد بوی نامطبوع که به منزله عدم استفاده از آب مخزن است باید آب را تخلیه و مجددا پر کنید، اگر در هنگام استفاده صدای بوق ایجاد شد به منزله ایجاد اختلال در برد الکتریکی که قطعه مهم و کاربردی می باشد، است و باید سریعا خاموش شود و برای تعمیر برده شود، ایجاد برق روی لباس درصورت خراب شدن فیلترو مخزن به وجود می آید و باید با پارچه آغشته به محلول آب و سرکه حل شود، برای تمیز کردن دستگاه از پارچه مرطوب استفاده شود، ضربه به دسته اتوپرس ممکن است موجب ایجاد شکستگی در آن شود پس بهتر است هرچه سریع تر برای تعمیر آن اقدام نمایید در غیر این صورت با دسته شکسته نمی توان کار کرد.

مقاله پیشنهادی : در زمان خرید اتو پرس به این نکات توجه کنید.

مراقبت  نگهداری از اتو پرس

نحوه تمیز کردن اتو پرس

برای برطرف کردن جرم اتو یا به اصطلاح جرم گیری باید محلولی از آب مقطر و سرکه را به د اخل اتو ریخته و اجازه دهید تا گرم شود سپس پس از مدتی آن را تخلیه نموده و درون آن آب مقطر بریزید و مجددا آب را خالی کنید. پس از انجام این کار یک پارچه روی آن قرار داده و اتو نمایید تا بخار با فشار خارج شود و این کار را تا زمانی که دیگر هیچ گونه جرمی مشاهده نکردید ادامه دهید.

اتوکشی پارچه های مختلف توسط اتو پرس به چه صورت است؟

برای نتیجه گیری بهتر از اتوکشی خود ابتدا برچسب روی لباس را مشاهده نموده و بخوانید تا از جنس لباس آگاهی پیدا کرده و سپس اتو کنید. برای مثال در اتو کردن پارچه های حساس و ظریف برای جلوگیری از براق شدن و یا سوختگی می توانید از یک پد بین پارچه و صفحه اتو استفاده نمایید . برای اتوکشی سعی کنید پارچه ها را محکم بکشید تا صاف رو سطح قرار بگیرند و از ایجاد چروک جلوگیری شود. برای پارچه های کتان و جین مقداری آن ها  را نم دار نموده و سپس با فشار و گرمای بالا اتو کنید. برای پارچه های ترکیب شده از از پشم و یا اکریلیک مقدار کمی گرما نیز کافی می باشدو نیاز به فشار و دمای بالا نیست. پارچه های ساخته شده از مواد کش دار را نیز باید محکم کشید تا چین و چروک به وجود نیاید.قسمت هایی مانند زیپ یا دکمه را بطور مستقیم زیر صفحه قرار ندهید بلکه می توانید آن ها را بصورت پشت و رو یا با قرار دادن یک پد اتوکشی نمایید.

 اتو با مخزن بخار مجزا

این دستگاه ها که دارای مخزنی مجزا برای بخار هستند لذت اتوکشی را چندین برابر می کنند. ساختار و عملکرد اینگونه اتوها بدین شکل است که یک مخزن در کنار اتو قرار دارد که بوسیله یک سیم و یک شیلنگ به دسته اتو متصل است. بخار از طریق لوله به اتو منتقل می شود و از فایده های این مخزن بخار مجزا می توان به اتوکشی با حجم بخار زیاد و اتوکشی با صفحه سرد اتو که برای کت و شلوار بدلیل عدم ایجاد بر ق روی لباس مناسب است، اشاره کرد.

ماندگاری خط اتو

برای ماندن خط اتو برای مدت زمان طولانی روی لباس در محل خط اتو از زیر لباس، کرک و پرز ها را بطور کامل بردارید و در همان محل خط اتو از داخل و زیر صابون خشک بکشید و در محل اتو از روی لباس و خارج آن پارچه مرطوب قرار دهید و سپس اتو کنید.

رفع مشکلات اتو پرس

یکی از مشکلاتی که ممکن است ایجاد شود، عدم ایجاد بخار اتو پرس می باشد که دلیل آن می توند پایین بودن درجه حرارت، پر شدن فیلتر، تمام شدن آب مخزن، درست وصل نشدن مخزن آب و عدم استفاده از اتو در طولانی مدت باشد. دیگر مشکل آن، عدم روشن شدن است که ممکن است به دلیل برق نداشتن پریز، قطع سیم بندی مدار و یا خراب شدن دوشاخه یا سیم رابط باشد. داغ نشدن اتو نیز می تواند به دلیل سوختن المنت، القایی شدن برق، خراب شدن ترموستات و یا خرابی در سیم اتصال اتو باشد. برای تعمیر اتوپرس بسته به نوع خرابی و نوع دستگاه هزینه های متفاوتی باید پرداخت کرد و این مشکل شامل هزینه ایاب و ذهاب برای حضور در محل و اجرت تعمیر و هزینه قطعات جانبی می باشد.

طریقه اتو کردن پیراهن و شلوار مردانه با استفاده از اتوپرس

برای پیراهن یا بلوز مردانه ابتدا باید یقه پیراهن را اتو کنید که برای این کار گوشه های اتو پرس مناسب است و برای اتو کردن آستین از درز بازوها تا مچ را روی صفحه پایینی قرار دهید و سپس اتو نمایید. پس از این کار شما می توانید قسمت های جلو و یا پشت و همچنین چپ و راست را زیر دستگاه قرار داده و  قسمت های اتو نکشیده را به جلو کشیده و اتو نمایید. برای این که به بهترین نحو اتوکشی انجام شود باید هر قسمت به صورت جداگانه انجام شود. برای بخش های گلدوزی شده بهتر است آن ها را بصورت پشت و رو اتو کنید تا از آسیب های احتمالی جلوگیری شود.

اتوکشی شلوارها باهم متفاوت نیستند و بهتر است از قسمت کمربند شروع کنید.برای اتو کردن بخش های چین دار و یا جیب بصورت جداگانه کمک بیشتری به از بین بردن چروک ها می کند.

در نهایت

اتوپرس یکی از وسایل حساس بوده و مانند هر وسیله دیگر نیاز به نگهداری خاص خود می باشد. بنابراین شما می توانید با توجه موراد گفته شده از اتوپرس خود به خوبی نگهداری کنید. در این مقاله مجموعه صنیع خانی در کنار شما بود تا هر آنچه لازم است در خصوص شرایط و روش نگهداری پس از خرید اتو بدانید را در اختیارتان قرار دهد. برای خرید انواع لوازم خانگی و شرایط و خرید روش های نگهداری آن ها می توانید در سایت مجموعه صنیع خانی اطلاعات بیشتری را کسب کنید.

برای استعلام قیمت اتو بخار پرسی کلیک کنید.

سوالات متداول

وقتی مخزن را پر از آب می کنید آب روی دستگاه نریزد، عوض کردن فیلتر در عرض هر شش ماه  یک بار نیز لازم است، هرگونه آسیب فیزیکی مثل ضربه خوردن یا سقوط اتو را کنترل کنید.

برای برطرف کردن جرم اتو باید محلولی از آب مقطر و سرکه را به د اخل اتو ریخته تا گرم شود سپس پس از مدتی آن را تخلیه نموده و درون آن آب مقطر بریزید و مجددا آب را خالی کنید. و بعد یک پارچه روی آن قرار داده و اتو نمایید تا بخار با فشار خارج شود و این کار را تا زمانی که دیگر هیچ گونه جرمی مشاهده نکردید ادامه دهید.

برای ماندن خط اتو برای مدت زمان طولانی روی لباس در محل خط اتو از زیر لباس، کرک و پرز ها را بطور کامل بردارید و در همان محل خط اتو از داخل و زیر صابون خشک بکشید و در محل اتو از روی لباس و خارج آن پارچه مرطوب قرار دهید و سپس اتو کنید.

تگ ها:
نحوه نگهداری از اتو پرس
لینک صفحه:

مقالات مرتبط

Related Article

شما هم می‌توانید در مورد این محصول نظر بدهید.

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید